कोरोनावाट मृत्युहुनेको संख्या ३ लाख ३ हजार पुग्यो

बाग्मती खबर
२ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०७:३३

काठमाडौँ :— विश्वभर नोवल कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणका कारण ज्यान जानेको संख्या शुक्रबार ३ लाख नाघेको छ । जोन हप्किन्स विश्वविद्यालयका अनुसार शुक्रबार बिहानसम्म कोभिड–१९ का कारण मृत्यु हुनेको संख्या विश्वभर ३ लाख ३ हजार ३ सय ४५ पुगेको छ ।

कोभिड–१९ संक्रमणका कारण पहिलो पटक गत जनवरी ११ मा चीनका ६१ वर्षीय पुरुषको मृत्यु भएको थियो । अमेरिकामा भने कोरोनाका कारण फेब्रुअरी २९ मा वासिङ्टन राज्यका एक पुरुषले ज्यान गुमाएका थिए । त्यसपछि विश्वभर कोभिड–१९ का कारण मृत्यु हुनेको संख्या बढ्दो छ ।

चीनको हुबेई प्रान्तको राजधानी वुहानबाट गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा फैलिएको कोभिड–१९ संक्रमितको संख्या विश्वभर ४४ लाख ३८ हजारभन्दा बढी छ । संक्रमण पुष्टि भएकामध्ये हालसम्म करिब १५ लाख ८६ हजार संक्रमित निको भएर घर फर्किएका छन् ।

कोभिड–१९ बाट सबैभन्दा धेरै प्रभावित अमेरिकामा मात्र लगभग एक चौथाईभन्दा बढी अर्थात् ८५ हजार ८ सयभन्दा बढीले ज्यान गुमाएका छन् भने संक्रमित संख्या १४ लाख १७ हजारभन्दा बढी छ । अमेरिकामा करिब २ लाख ४६ हजार निको भएका छन् ।

अमेरिकापछि युरोपेली राष्ट्र बेलायतमा ३३ हजार ६ सय भन्दा बढीले ज्यान गुमाएका छन् भने इटालीमा मृतक संख्या ३१ हजार ३ सय ६८ रहेको छ । फ्रान्समा २७ हजार ४ सयभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ भने स्पेनमा २७ हजार ३ सयभन्दा बढीले ज्यान गुमाएका छन् । पछिल्लो पटक दक्षिण अमेरिकी राज्य ब्राजिलमा पनि कोभिड–१९ का कारण ज्यान जानेको संख्या तीव्र गतिमा बढिरहेको छ । शुक्रबार बिहानसम्म ब्राजिलमा लगभग १४ हजार मानिसको मृत्यु भइसकेको छ । कोरोना भाइरसको प्रकोप विश्वका लगभग सबैजसो देशमा छ । संक्रमित संख्याका आधारमा अमेरिकापछि सबैभन्दा प्रभावित रुसमा शुक्रबार बिहानसम्म २ लाख ५२ हजारभन्दा बढी संक्रमित पुष्टि भइसकेका छन् भने मृतक संख्या २ हजार ३ सय ५ पुगेको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*