अनर्गल हल्लाको पछाडि नलागौ – अनन्त पौडेल

अस्पतालवाट कोरोना संक्रमण भएको आशंका
बाग्मती खबर
१० जेष्ठ २०७७, शनिबार १९:५४

मेरी श्रीमति दुर्गा पौडेल पहिला देखिनै सामान्य रोगी नै हो , तर हालसाल भने स्वथ्य रुपमा नै घरमा वसेको अवस्था थियो । यही जेष्ठ ४ गते विहान ३ वजेको समयमा एक्कासी पेटमा ग्यास भरिने र मुटुको चाल पनि असामान्य भएपछि तत्कालनै हेटौडा अस्पतालमा लगिएको र केही वेर जाच गरि एम्वुलेन्समा काठमान्डौ ल्याएका र्हाै । तत्काल शहिद गंगालालमा लगि परीक्षण पछि मुटु तथा पेटमा समेत समस्या देखिएको कारण शिक्षण अस्पतालमा ल्याइ भर्ना गरिएको हो । भर्ना गर्ने समयमा पनि आरडिटि माध्यमले परीक्षण गर्दा समान्य रिपोर्ट आएपछि भर्ना गरिएको र २ दिन पछि पनि आरडिटी परीक्षण गरिएको थियो । २ पटक आरडिटी परिक्षण पछि मात्र पिसिआर विधीवाट कोरोना जाच गर्दा ४ दिन पछिमात्र कोरोना संक्रमण भएको रिपोट आएको हो ।
रिपोट आउदा हामी पुर्रै चकित भयौ । किनकी उनीलाइ कोरोना लाग्नुपर्ने कुनै कारण छैन ।
धेरैले छोरीवाट सरेको होकी भन्ने आशय व्यक्त गरेका छन् । छोरी आफैमा स्वाथ्यकर्मी हो भने उनी आउदा क्यानडावाट स्वाथ्य जाचगरि नेपाल आएकी थिइन । त्यसैले उनीवाट सरकको भन्ने हामीलाइ लाग्दैन । उनी आएको यत्रो समय सम्म नदेखिनु र यस विचमा २ पटक आरडिटी परीक्षणमा पनि नेगेटिभनै नतिजा आएको कारण छोरीवाट हो भन्नेमा विश्वास छैन । केहीले सामाजिक सन्जालमा छोरी लुकाएको आरोप पनि। लगाएका छन् आफु सामाजिक व्यक्तित्व भएको कारणले पनि यस्तो हरकत सोच्न नसक्ने वताउछन् । हामीले छोरी आएको यत्रो समय सम्म संक्रमण नदेखिएको कारणले यो छोरीवाट आएको नहुन सक्छ । हामीलाइ अस्पतालमा पो संक्रमण देखियो कि शंका त्यता छ पौडेलको कथन छ ।
यस्तो समयमा केही युटुवर तथा केही सन्जाल प्रयोगकर्ताले हाम्रो मान, मर्दन हुने सामाजिक प्रतिष्ठा हनन हुने अभिव्यक्ति दिएका छन् यसमा हाम्रोे खेद छ , ठेगाना लेख्ने वेलामा प्रष्टसंग हेटौडा ४ लेखिएको र नाम पनि सहि लेखिएको भएपनि मन्त्रालयले गलत ठेगाना राखिदिएको कारण आफुहरु समस्यामा परेको वताउनु हुन्छ ।
रोगको कारण भन्दा समाजिक सन्जालमा गलत मनसायले जथाभावी लेख्ने कार्यले मन दुखेको छ । विरामीको अवस्था सामान्य भएको कारण हामी तत्कालै कोरोजा जितेर आउनेमा विश्वस्त रहेको वताउदै , यस्तो समयमा तपाइ देश विदेशमा रहेकाहरुले देखाउनु भएको माया र सद्भावको कदर गर्न चहान्छु ,पौडेलले भन्नु भयो ।
हाम्रो परिवार सुरक्षितरुपमा आइसोलेसनमा वसेका छौ भने विरामीको उपचारभई रहेको ले भ्रममा नपर्न र नपार्न अनुरोध गर्दे संजालमा जथाभावी पोष्ट गर्नेलाइ कानुनी उपचार सहयोग गर्न प्रहरीलाइ आग्रह गर्नु भएको छ । कुराकानीमा आधारित

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*