यस्ता छन् विशेषता बागतमी प्रदेशको नीति तथा कार्यक्रममा

आफ्नै संचारगृह देखी ३०० सैयाको हेटौडा अस्पताल सम्म
बाग्मती खबर
१४ जेष्ठ २०७७, बुधबार ०७:१८

हेटौडा:- मुलुक कोविड १९ संग जुधिरहेको अवस्थामा आएको बागतमी प्रदेश सरकारले सार्वजनिक गरेको नीति तथा कार्यक्रममा स्वाथ्यक्षेत्रलाइ उच्च प्राथमिकता दिइएको छ ।
बागमती प्रदेश सरकारले कोविड १९को परीक्षणदर वडाउने क्वारिन्टीन तथा उपचारलाइ प्रभावकारी वनाउने तथा रोजगारी र उत्पादनमा परेको नकारात्मक प्रभावलाइ न्युन र दिगो उत्पादकत्वमा भरपर्दो वितरण सन्जाल र उधमशिलताको विकासगर्न प्रदेश सरकारले दिने अनुदान वैकिग पद्धतीवाटा न्युन व्याजदरमा ऋण उपलव्ध गराउने तयारी गरेको छ ।
कोभिड १९ कोरोना भाइसर लगायत महामारीजन्य नया लाग्न सक्ने रोगहरुको शीध्र रोकथाम र नियन्त्रण गर्न प्रादेशिक स्वाथ्य आपतकालीन संचालन केन्द्रलाइ व्यवस्थीत गरि विशेष कार्यक्रम संचालन गर्ने, स्थानीय तहसंग सहकार्य गरि विशेषकार्यक्रम संचालन गर्ने भएको छ ।
यसैगरि हेटौडा अस्पताललाइ स्तरोन्नती गरि ३०० सैयाको अस्पतालमा विकास गर्ने भक्तपुर, सिन्धुली,त्रिसुली अस्पतलाई १०० सैया क्षमताका विशिष्टीकृत स्वाथ्य सेवा प्रदायक अस्पताल, धादिग, चौतारालाइ ५० सैया तथा रामेछाप रसुवाका अस्पातलाइ २५ सैयामा विस्तार गर्ने प्रदेश सरकारले नीति लिएको छ ।
प्रदेश सरकारले सार्वजनिक गरेको नीति तथा कार्यक्रममा एक विधालय एक नर्स , र मुख्यमन्त्री जनता स्वथ्य परीक्षण कार्यक्रमलाइ निरन्तरता दिने तथा राजमार्ग वरपरका स्वाथ्यसंस्थालाइ दुर्धटना रेस्पोन्स सेन्टरको रुपमा विकास गर्ने तयारी पनि गरिएको छ ।
सार्वजनिक। गरिएको नीति तथा कार्यक्रमले प्रदेश सरकारको प्राथमिकता कृषकको घरदैलोमा प्राविधिक सेवा भन्दै कृषिलाइ उच्च प्राथमिकता राखिएको छ कृषिमा अनुदान तथा राहातको कार्यक्रमपनि राखिएको छ ।
यसै गरि यस पटकको नीति तथा कार्यक्रममा रेडियो ,टेलिभिजन , अनलाइन, संचारमाध्यमको दर्ता नविकरण प्रभावकारी वनाइने मर्जरमा जाने संचारमाध्यमलाई प्रोत्सहान गर्ने तामाग तथा नेपालभाषामा प्रर्वधन गर्ने संचार माध्यमलाइ प्रोत्सहान गर्ने नीतिको साथै आफ्नै संचारगृह स्थापना गरि रेडियो टेलिभिजन छापाखान संचालनको लागि व्यवस्था मिलाउने उल्लेख छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*