मकवानपुरको पाँचौ जिल्ला सभा हुँदै

बाग्मती खबर
२५ श्रावण २०७७, आईतवार १३:३७

जिल्ला समन्वय समिति मकवानपुरको पाँचौ जिल्ला सभा सुरु भएको छ । जिल्ला समन्वय समितिको आगामी आर्थिक वर्षका लागि नीति तथा कार्यक्रम तथा बजेट अनिबार्य पारित गर्नु पर्ने भएकाले सभा आयोजना गर्नु परेको उहाँले बताउनुभयो । जिल्ला सभाको सम्पुर्ण तयारी पुरा भएको र तयारीका सन्र्दभमा शनिबार बसेको जिससको बोर्ड बैठकले स्वास्थ्य सम्बन्धी सम्पुर्ण मापदण्डहरु पुरा गरेर जिल्ला सभा आयोजना गर्ने निर्णय गरेको प्रमुख खुलालले जानकारी दिनुभयो ।

जिसस प्रमुख खुलालको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले आजका लागि जिम्मेवारी बाँडफाँड समेत गरेको छ । प्रमुख खुलालका अनुसार स्वास्थ्य सम्बन्धी सम्पुर्ण मापदण्ड एवम् भौतिक दुरी कायम गरेर सिमित सभाका सदस्यहरु मात्रको उपस्थितीमा अन्य कार्यक्रमहरु कटौती गरेर सभा आयोजना गर्न लागिएको हो । “हामीले जिल्ला सभाका सदस्यहरु मात्रको उपस्थितमिा अन्य कार्यक्रमहरु कटौती गरेर नीति कार्यक्रम तथा बजेट पास गर्नका लागि मात्र सभा आयोजना गर्न लागेका हौं” प्रमुख खुलालले भन्नुभयो ।

नेपालको संविधान २०७२ को धारा २२० को उपधारा ९७० मा उल्लेख काम कर्तव्य र अधिकारका बारेमा जिल्ला सभा गर्ने प्रवधान अनुसार जिल्ला सभा आयोजना गर्न लागिएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । जिल्ला सभामा जिल्ला समन्वय समिति मकवानपुरले हालसम्म गरेका काम कारवाही तथा आगामी नीति तथा कार्यक्रम पारित गरिने उहाँले बताउनुभएको छ ।

सभामा आगामी नीति कार्यक्रम सम्बन्धी प्रस्ताव, आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को आय तथा व्ययको अनुमान सम्बन्धी प्रस्ताव, आर्थिक वर्ष २०७६र०७७ को संसोधित व्यय विवरण, विनियोजिन तथा प्रगति समिक्षा, आर्थिक वर्ष २०७५र०७६ र त्यसअघिको बेरुजु तथा सम्परिक्षण सम्बन्धी प्रतिवेदन र अधिकार प्रत्यायोजन प्रस्ताव पारित गरिने उहाँले बताउनुभयो ।

सभामा मकवानपुरका स्थानिय तहका प्रमुखरउपप्रमुख, अध्यक्ष र उपाध्यक्ष, र जिल्ला सभाका पदाधिकारीहरुको मात्र सहभागिता रहने उहाँले बताउनुभयो । “हामीले जिल्ला सभा भव्य रुपमा आयोजना गर्ने र सभामा जिल्ला स्थित सबै संघरसंस्थाहरुलाई सहभागि गराउने योजना हुँदा हुँदै पनि अहिलेको बिशेष परिस्थितीका कारण सोचेँ अनुसार कार्यक्रम आयोजना गर्न नसकिएको उहाँले बताउनुभयो ।

जिल्ला सभालाई बागमती प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलको प्रमुख आतिथ्यतामा जिल्ला सभा भईरहेको छ ।