एलोन मस्कले तपाईंको मस्तिष्कलाई सिधा कम्प्युटरमा जडान गर्न चाहन्छ – अर्को वर्षबाट शुरू

टेस्ला र स्पेसएक्सका संस्थापकले कम्प्युटरमा सीधा मानव जडानहरू सिर्जना गर्न अर्को बर्षको सुरूमै मानव मस्तिष्कमा चिप्स जम्मा गर्ने लक्ष्य घोषणा गरे।
रमेश शर्मा
२३ भाद्र २०७७, मंगलवार ११:५०

स्पेनएक्स र टेस्ला पछाडि भविष्यवाचक अरबपति एलोन मस्कले ” अर्टिफिसिअल इटेलिजेन्सको साथ सिम्बयोसिस ” सिर्जना गर्ने अभियानको वर्णन गर्दै मंगलबार रात मानिसहरूलाई मानव दिमाग सीधा कम्प्युटरमा जोड्ने आफ्नो योजनालाई औंल्याए। उनले भने कि पहिलो प्रोटोटाइप अर्को बर्षको अन्त्य सम्ममा एक व्यक्तिमा रोपण गर्न सकिन्छ।

यस लक्ष्यमा पुग्न “धेरै समय लाग्ने छ,” मस्कले सान फ्रान्सिस्कोको क्यालिफोर्निया एकेडेमी अफ साइंसेजको प्रस्तुतिमा भने, प्रत्यारोपित न्यूरो उपकरणहरूको लागि संघीय अनुमोदन प्राप्त गर्न गाह्रो छ। तर जनावरहरूको परीक्षण पहिले नै भइरहेको छ, र “एउटा बन्दरले आफ्नो मस्तिष्कले कम्प्युटरलाई नियन्त्रण गर्न सकेको छ,” उनले भने।

मंगलवार सम्बोधन गर्दै मस्कले भने, मस्तिष्कलाई एआईमा “मर्ज” गर्न को लागी एक मार्ग खोज्नु पर्छ, सम्भावित साना वायरलेस चिपहरू मार्फत मस्तिष्कमा २ मिलिमिटर चीरा मार्फत बिरुवा लगाएर उनले “कृत्रिम साथ केही प्रकारको सहजीवन” भनेका थिए। बुद्धिमत्ता, “AI को सापेक्षताको रूपमा एक सभ्यताको रूपमा मानवताको भविष्यको सुरक्षा” भन्दा कम सुरक्षाको लक्ष्यको साथ। ”